AR-GE Bordrolama Hizmeti

0
200

Bordrolama hizmeti, birçok farklı çalışma alanında ihtiyaç duyulan bir mali döküm belgesinin ve çalışanların hak edişlerinin hazırlanmasını ifade eder. AR-GE bordrolama hizmeti bu hizmetlerin bir türü olarak kabul edilir. AR-GE çalışmaları özel bütçelerle oluşturulur. Bunun için alınan teşvik yardımlarının kullanıldığı kalemlerin her biri adım adım listelenmesi gerekir. Projede çalışan herkesin özlük hakları, proje süresince İK birimi tarafından doğru şekilde takip edilmelidir. SGK girişi, çalışma süresi, SGK çıkışı gibi her aşamada çalışanların çalışma saatleri, fazla mesaileri, izinleri, kontrol edilmelidir. AR-GE bordro hizmeti için kullanılan çeşitli programlar ve bu programlarla yapılan puantaj da bordro hazırlarken son derece önemlidir. Öncelikle AR-GE birimiyle ilgili bordrolama detaylarına değinelim.

AR-GE Bordrolama Hizmeti Nedir?

AR-GE çalışmalarında sürekli ya da proje bazlı olmak üzere toplamda 30 çalışan olması şartı bulunur. AR-GE bordro hizmeti de aslında burada çalışan kişilerin SGK ve maaş dökümleri, sosyal hakları gibi konuların takip edilmesini ifade eder. Her bir çalışan için fazla mesai, işe gelmediği gün gibi detaylar gün gün not edilir. Ay sonunda maaş bordrosu hazırlanırken bütün hak edişler, vergiler, yapılan kesintiler, AGİ ile birlikte hazırlanan dökümde yer alır. Yapılacak bordrolama hizmeti, zorunlu olarak çalışan AR-GE birimlerinde diğer birimlerden ayrı olarak 3 ayda bir personel sayısının raporlaması yapılır. AR-GE birimlerine özel olarak hazırlanan mali ve iş sürecine yönelik dökümler, yaptıkları çalışmalar, çalışma saatleri, çalışma sürelerine göre yıllık izin hakları olmak üzere çeşitli konuları kapsayacak şekilde hazırlanır. Ancak bordro hazırlama süreci AR-GE birimleri için bununla sınırlı değildir. Banka üzerinden yapılan maaş ödemeleri, tazminatların hazırlanması, işten çıkan personeller için çalışma izin belgesi düzenlenmesi gibi işlemler, bordo hazırlama işlemleri arasında yer alır. Varsa yapılan ek ödemeler ve kesintiler de bu hizmet kapsamında yer alır. Bordrolama işlemleri çeşitli online programlar kullanılarak yapılır.

AR-GE Bordrolama ve Puantaj

Yapacağınız bordrolama hizmeti için puantaj son derece önemlidir. Çünkü bordrolama sadece mali bilgileri ve dökümleri kapsamaz. Aynı zamanda çalışanların günlük, haftalık, aylık, yıllık çalışma süreleri de bordro hazırlarken önemli detaylar arasındadır. Hak edişleri doğru şekilde hesaplamak için bu sürelerin de doğru hesaplanması son derece önemlidir. Bordro hizmeti için puantaj hesaplamak artık dijital sistemler ve bordro alanında danışmanlık veren firmalar aracılığıyla daha kolaydır. Siz de ihtiyacınız olan bordrolama için bizimle iletişime geçebilir, profesyonel bordo hizmetleri ile çalışanlarınızın ve firmanızın haklarını koruyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz