Bordro Dış Kaynak Kullanımı

1
229

Bordro, çoğunlukla maaşla özdeşleştirilen ve İK biriminin çıkarması beklenen detaylı bir mali dökümdür. Ancak Bordro dış kaynak kullanımı ile çok daha titiz bir belgeleme hizmeti almak mümkündür. Şirket içi bilgilerinin düzenlenmesi, özlük haklarının işlenmesi, tatil ve izin günlerinin hesaplanması gibi birçok konuya İK tek başına yetişemeyebilir. Out source bordro hizmeti almak yerine ısrarla kendi İK biriminde bu süreçlerin takibini yapmak isteyen şirketler vardır. Ancak unutulmamalıdır ki şirket hacmi büyüdükçe personel sayısı ve iş yükü de artacaktır.  Ayrıca bordro danışmanlık ve denetim firmalardan yardım almanın evrak işleri dışında birçok avantajı bulunur. Peki, Bordrolama için out source destek almak neden gereklidir?

Bordro Dış Kaynak Kullanımı Neden Gerekli?

Bazı şirketlerin en büyük açmazlarından biri daha az çalışanla daha çok iş yapma isteğidir. Bu durum kısa sürede sanki avantajlıymış gibi düşünülse de aslında uzun vadede daha büyük sorunlara yol açar. İşlerin yetişmesi için çok uzun saatler çalışmak zorunda kalan personelin hata yapma olasılığı çok yüksektir. İK biriminde çalışan her personel iş kanununa ve mevzuata hakim olsa da şirket harcamaları, gelir-gider dengesi, yeni iş anlaşmalarının takibi gibi bir dizi yüksek dikkat isteyen işlem vardır. Bordro dış kaynak kullanımı ile belgelerinizi dışarıdan bir göze kontrol ettirerek varsa hatalarınızı daha kolay tespit edebilirsiniz. Mali denetimlerde her belgenin doğru ve eksiksiz hazırlanması, varsa yanlış uygulamaların düzeltilmesi gibi nedenlerle outsource bordrolama hizmeti almalısınız.

Bordro Dış Kaynak Kullanımı Avantajları

Bordrolama sürecinin tek bir alanla ilgili olmaması, çoğu zaman hesap işlerinde karışıklıkların yapılmasına yol açar. Ancak Out source bordro hizmeti alındığında işletmeniz için en uygun ve gerekli analizlerin yapılması, bordro dökümlerinin eksiksiz bir şekilde tamamlanması sağlanır. Bu hizmet eksik belge ve alt yapı sorunlarıyla uğraşmanızın önüne geçer. Bordro dış kaynak kullanımı avantajları arasında personellerin özlük hakkı evrakları ve özlük işlemlerinin düzenlenmesi gibi işlerin daha sistemli şekilde yapılması yer alır. İş yerleri için SGK bilgilerinin düzenlenmesi ile bordrolarda oluşacak hatalar ortadan kaldırılır. Sadece belge düzenleme değil, işletme için ihtiyaç duyulabilecek raporların hazırlanması da out source bordrolama hizmeti içinde yer alan önemli bir çalışmadır. Çeşitli dijital muhasebe programları kullanılarak entegre bir süreç yönetimi sağlanabilir. Ayrıca alınacak dış kaynak bordro hizmeti ile maliyetlerin en aza indirilmesi mümkün olur. Büyük zaman alan ve çalışanlar için pek de sevilmeyen bir süreç olan bordrolama, dış kaynak olarak alındığında İK biriminin iş yükü de hafifletilebilir.

Out source bordrolama ve bordro danışmanlık hizmeti almak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz