Bordro Danışmanlık ve Denetim Hizmeti

0
219

Bordro hazırlamak, şirketler için hem çok önemli hem de uğraştırıcı bir işlemdir. Bordro danışmanlık hizmetleri ile eksiksiz ve profesyonel şekilde çalışanların maaşları, yıllık izinleri, gelmedikleri günler gibi birçok bilginin işlenmesi sağlanır. Her bir çalışanınızın özlük hakkı, çalıştığı iş süresi, kıdemi gibi çok önemli detayların yer aldığı bordroları her ay hazırlamak sizin için zor olabilir. Her çalışanınızın SGK girişinin yapıldığından mutlaka emin olmalısınız. İlk günden itibaren bütün hak edişleri, vergi ve diğer kesintiler, pozisyonunun hak ettiği maaşları doğru şekilde hesaplamalısınız. Bütün bu hakları doğru şekilde göstermediğinizde, firmanızın yanlış bordrolama yüzünden yasal işleme tabii tutulması çok olasıdır. Bu nedenle siz işlerinize odaklanırken bordro konusunda uzman bir firma size bu konuda yardımcı olabilir.

Bordro Danışmanlık Hizmeti Almanın Önemi

Maliye Bakanlığı tarafından herhangi bir denetime tabii tutulmadan önce çalışanlarınızın bütün çalışma belgelerini, SGK girişlerini ve özlük haklarını doğru şekilde yaptığınızdan emin olmalısınız. Bunu yapabilmek ise İş kanunu mevzuatına tam anlamıyla hakim olmaktan geçer. Her zaman hukuki konulara bir uzman kadar hakim olamayabilirsiniz. Bu nedenle bordro denetim konusunda bir uzmandan yardım almanız işlerinizi büyük ölçüde kolaylaştırır. Bordro danışmanlık hizmeti veren profesyonel bir firmadan alabileceğiniz bordrolama raporuyla:

• Doğru tarihte işi giriş bildirimi yapılıp yapılmadığı
• Özlük haklarının eksiksiz ve doğru şekilde işlenip işlenmediği
• Aylık sigorta pirim ödemelerinin doğru şekilde yapılıp yapılmadığı ve raporlarının tutulup tutulmadığı
• İşkur’a verilecek belgelerin doğru olup olmadığı
• İş yerinde oluşabilecek olası kazalar ve iş güvenliği konusunda herhangi bir adım atılıp atılmadığı
• Bordo Hazırlarken SGK ve vergi mevzuatlarına uygun olup olmadığı denetlenir.

Neden Bordro Danışmanlık ve Denetim Hizmeti Almalısınız?

Bordro hazırlama işlemi, oldukça kapsamlı bir süreci ifade eder. Çünkü işe giren ve işten çıkan her işçinin özlük hakları, alacakları düzenli olarak takip edilmelidir. Bu süreçte takibi yapılması gereken konular personelin sigorta giriş ve çıkışından çok daha kapsamlıdır. Personelin kimlik bilgilerinden çalıştığı departmana, unvanına kadar şirket ile ilgili bütün bilgilerinin KVKK (Kişisel Verileri Koruma Kanunu) kapsamında düzenlemesi, gerçekleşen değişikliklere göre de güncellenmesi gerekir. İş kanunu ile ilgili gerçekleşen yeni güncellemeler konusunda firmanın bilgilendirilmesi ve yapılması gerekenler konusunda bildirimlerde bulunulması, bordro danışmanlık hizmetleri arasında sayılabilir. Bütün bu süreçlerin takibinde size yardımcı olacak uzman bir  bordro denetim firması ile anlaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz