Bordro Hizmetinin Faydaları

0
120

Çalışırken her şeyin kaydını tutmak, işlerin düzenli yürümesini sağlar. Bu noktada şirketler için bordro hizmetinin faydaları daha fazla hissedilir. Sadece yasal denetimlerden alnınızın akıyla çıkmak için değil, neyin ne olduğunu anlamak için de bu süreç oldukça önemlidir. Her birimin sadece kendi alanında düzenli bir çalışma yürütebilmesi, işlerin birbirine girmemesi için bordro hizmeti alınması elzemdir. Çoğu şirket kendi bünyesinde bir İK birimi bulundurur. Ancak İK tarafında halledilmesi gereken belgeler ile şirket genelinde hazırlanması gereken bütün mali belgeler farklılık gösterir. Bordrolama hizmetinin faydaları arasında her harcamanızı ve gelirinizi düzenli olarak kaydetmenizdir. Böylece şirket bünyesinde herhangi bir açık oluşmasına engel olarak sağlıklı bir mali takip yapmanız mümkündür. Bordrolama hizmetleri ile şirketinizdeki istihdamı, şirketinizin ve çalışanlarınızın haklarını somut olarak belgeleyebilirsiniz.

Bordro Hizmetinin Faydaları Nelerdir?

İyi bir işveren için çalışanlarının hem ekonomik hem de sosyal hakları önemli olmalıdır. Bordro hizmetinin faydaları arasında personele değer verme ilkesinin neden bu kadar önemli olduğunu hiç düşündünüz mü? Çünkü değer verdiğiniz personeller, işlerinde kendilerini daha iyi hisseder. Üzerlerinde baskı kurmak yerine onlara hak ettikleri sosyal ve ekonomik hakları eksiksiz olarak verdiğinizde sizin için daha candan çalıştıklarını görebilirsiniz. Bir sorun olduğunda onları kenetlemek için ekstra çaba sarf etmeden işlerinize daha iyi konsantre olabilirsiniz. Sadece bir bordro dökümü ile bu sonucu alabileceğinizi düşünmeyebilirsiniz. Ancak personelinizin fazla mesaisini, ihtiyaç duyduğu avansı verdiğinizde ve bunu doğru şekilde belgelediğinizde sadık çalışanlar kazandığınızı görebilirsiniz. Çalışanlarınızın güvenini kazanmanız bir yana aynı zamanda bordro hizmetlerini masrafları, borçları, icra kesintilerini ve diğer mali işlemleri düzenli şekilde belgeleyebilirsiniz. Böylece ihtiyaç duyulduğunda bu belgelere kolayca ulaşabilirsiniz.

Out Source Bordro Hizmetinin Faydaları

Bordro dökümleri size düzenli iş yapmanın rahatlığını sağlar. Neyin nerede olduğunu bildiğinizde belgelere kendiniz kontrol etmek için ya da herhangi bir denetimde gösterebilmek için kolayca ulaşabilirsiniz. Peki, out source bordro hizmetinin faydaları nelerdir? Bir iş insanı olarak bir taraftan yönetilecek süreçleri düşünürken bir taraftan da muhasebe ve diğer mali süreçleri takip etmek sizi hayli yoracaktır. Bu nedenle out source bordolama hizmeti almayı düşünebilirsiniz. Burada edineceğiniz kazanımları şöyle sıralamak mümkündür:

  • Maaş hesapları, izin takipleri, işe giriş-çıkış işlemleri ile ilgili belgelerin hazırlanmasında İK biriminizin daha az yorulmasını sağlarsınız.
  • Ayrıca İK personeliniz de belli dönemlerde izin kullanacaktır. Bu süreçte İK birimindeki diğer çalışanlar üstün bir performans gösterseler de iş süreçlerinde aksamalar yaşayabilirsiniz. Out source hizmet size bu sorunla karşılaşmamanız için destek sağlar.
  • Maaş bilgilerini gizleyerek personelleriniz arasındaki ezici rekabeti önleyebilirsiniz.
  • Danışmanlık firmanızdan ne zaman isterseniz bordro dökümleri ile ilgili rapor alma olanağınız bulunur.
  • Mevzuatlardaki en güncel gelişmeleri öğrenebilir, mali denetimler konusunda gerekli önerileri vaktinde alabilirsiniz. Böylece yasal süreçleri takip ederek cezai işlemle karşılaşmaktan kurtulabilirsiniz.

Bordro hizmetlerini out source olarak alabilmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz