Teknik Bordrolama Hizmeti

0
202

İş yerlerinde maaşların ve girdi çıktıların hesaplanması herkesin hakkını alabilmesi için elzem  derecede gereklidir. Teknik bordrolama hizmeti ile bordro dökümlerinizi hatasız ve profesyonelce hazırlatabilirsiniz. Böylece bütün mali kayıtlarınızı kolaylıkla bir elde toplayabilirsiniz. Büyük ya da küçük bir işletme sahibi olmanız fark etmez. Hizmet verdiğiniz alanda işlerinize tam anlamıyla konsantre olabilmeniz  önemlidir. Çünkü kendi alanınızda hizmet vermeye odaklanmışken ekstra işlerle uğraşmak tam konsantre olmanızı engelleyecektir. ALacağınız bu hizmetle, teknik anlamda ihtiyaç duyduğunuz pek çok mali ve yasal süreci sizin için takip edecek güvenilir danışmanla çalışma olanağı bulursunuz. Maaş bordrolarından, şirkette çalışan işçi sayısına kaçının kıdemli kaçının engelli olduğuna kadar her detay, bordrolama uzmanları tarafından raporlanır.  Mali düzenlemeler ve hak edişlerin  raporlanması da bu süreç içinde önemli bir diğer hizmet alanıdır. Ancak bu süreçlerin kanun ve mevzuata hakim bordrolama danışmanlık şirketleri tarafından yapılması gerekir.

Teknik Bordrolama Hizmeti Nedir?

Bordrolama işlemlerinin önemli alanlarından bir kısmı, teknik bordrolama hizmeti  adı altında toplanır. Teknik bordrolama oldukça kapsamlı bir hizmet sürecidir. Bu nedenle uzman kişilerce profesyonel programlar kullanılarak takip edilmelidir. Çünkü yapılan en ufak bir hata bütçe açıklarına, eksik ya da fazla ödemelere, çalışan haklarının yanlış hesaplanmasına sebep olacaktır. Bu da Maliye tarafından kesilecek yüklü miktarda cezaları kaçınılmaz hale getirir. Vergi matrahlarının ve düzenlenmesi gereken bütün diğer resmi evrakların puantaj hesaplama gibi özel işlemler kapsamında gerçekleştirilmesi gerekir. Mali anlamda yapılması gereken bütün bu hesaplamalar ise hem mevzuata hakimiyet hem de teknik bilgi gerektirir. Ayrıca İK personeli için bütün bu süreci yönetmek sanıldığından daha stresli ve yorucu olabilir. Mali denetimler sırasında herhangi bir yanlışlığın tespit edilmemesi daha doğrusu bütün sürecin en doğru şekilde işleyebilmesi için out source teknik bordrolama hizmeti alınması gerekir. Bunun en önemli avantajı, firmanızın aylık ve yıllık ciro hedeflerini gerçekleştirmeniz için hedefe kilitlenmenize olanak tanımasıdır.

Neden Teknik Bordrolama Hizmeti Almalısınız?

Çalışanların işe giriş ve işten çıkış bildirgeleri dışında teknik bordro hizmeti maaş düzenlenmesi yaparken çalışanların pozisyonları göz önünde bulundurulmalıdır. Maaş ödemeleri için banka anlaşmalarının yapılması teknik bordrolama hizmetleri arasında yer alır. Bunların yanında çalışanların hak ettiği kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı gibi hazırlığı büyük dikkat isteyen raporlar bulunur. Çalışanların haklarını doğru şekilde alabilmesi için yıllık izinlerinin, süt izinlerinin, resmi tatiller gibi her türlü hakkın profesyonelce hazırlanması önemlidir. Şirket içi gelirler ve giderler için bütün alışveriş süreci doğru şekilde raporlanmalıdır.  Bu nedenle teknik bordrolama  alanında profesyonel danışmanlık hizmeti veren firmalar bulunur. Teknik bordrolama hizmetleri size sadece raporlama kolaylığı sağlamaz. Şirket içinde olası riskleri öğrenmeniz ve buna yönelik aksiyon almanız konusunda da sizi uyarır. Ayrıca kullanılan online sistemlerle bütün bilgilerinizin güvenilir şekilde bulut sistemlerinde depolanması sağlanır. Dijital ortamlarda tutulabilen verilerin kaybolma olasılığı da oldukça düşüktür. Siz de teknik bordrolama kapsamındaki işlerinizi bir profesyonele yaptırmak için sitemizi inceleyebilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz